W Stumilowym Lesie, czyli zabawy z Kubusiem Puchatkiem

W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 12 października dzieci z przedszkola i oddziałów przedszkolnych obchodziły Urodziny Kubusia Puchatka. Zabawa zaczęła się od wysłuchania przez dzieci fragmentów Opowieści ze Stumilowego Lasu. Następnie dzieci dowiedziały się , że ul z którego Kubuś Puchatek zdobywał miodek, był umieszczony wysoko na drzewie, zatem miś dostawał się tam podlatując na baloniku. Dlatego przedszkolaki bawiły się chustą animacyjną i papierowym Kubusiem z balonikiem. Po udzieleniu przez dzieci odpowiedzi na pytanie „Która z postaci z bajki najbardziej lubi brykać” przeprowadziliśmy zabawę – Tygryski lubią brykać. Po wyczerpujących skokach w workach przedszkolaki z zasłoniętymi oczami próbowały przyczepić ogon namalowanemu na kartonie Kłapołuchemu. Kolejne zadania wywoływały na twarzach dzieci dużo uśmiechów i wprowadzały nastrój dobrej zabawy. Ostatnim przygotowanym dla nich zadaniem był Qwiz wiedzy o Stumilowym Lesie, z którym przedszkolaki poradziły sobie wyśmienicie.

Na urodzinach Kubusia Puchatka nie zabrakło tortu, oczywiście posmarowanym ulubionym przysmakiem misia – miodkiem. Po odśpiewaniu gromkiego Sto lat i złożeniu życzeń dzieci otrzymały tort, który wszystkim bardzo smakował.

L. Wierzbicka